Vajina Dış Dudak Estetiği

Kadın cinsel organına bakıldığında dışardan görülen kısım büyük dudaklar veya dış dudaklar olarak adlandırılır ve bu kısmın şekli, büyüklüğü ve dolgunluğu, estetik görünüm açısından en göze çarpan faktörlerdir. Kadın cinsel organına bakıldığında dışardan görülen kısım büyük dudaklar veya dış dudaklar olarak adlandırılır ve bu kısmın şekli, büyüklüğü ve dolgunluğu, estetik görünüm açısından en göze çarpan faktörlerdir.

Dış dudaklarda doğuştan şekil bozuklukları veya sonradan yaşın ilerlemesiyle normal olarak meydana gelen değişikliklerin sebep olduğu estetik sorunlar yaklaşık 30-45 dakika süren dış dudak estetiği ile giderilebilir.
Dış dudak estetiği, dış dudaklarda ki estetik problemleri ortadan kaldırır, böylece kadının özgüveni yerine gelir, cinsel ilişkide sırasında konsantrasyon bozukluğu ortadan kalkar ve sonuçta cinsel hazda artmış olur.
Bütün bunların yanı sıra sıkı pantolon, bikini gibi dilenilen kıyafetleri giyme özgürlüğünün kazanılması, havuz ya da denize girme gibi sosyal ortamlarda da ayrıca rahatca hareket edilmesi gibi kazanımlarda sağlanır.

DIŞ DUDAKLARDA ESTETİK SORUNLARIN NEDENLERİ

DIŞ DUDAKLARDA ESTETİK SORUNLARIN NEDENLERİ

Vajina dış dudaklarının dolgunluğunu yitirmesi, yaşın ilerlemesi sonucu yağ dokusunun azalmasına bağlı olarak ortaya çıkar ve bu bölgenin içindeki yağ dokusu zayıflığı, dış genital bölgenin görünümüne doğrudan yansır. Dış dudakların küçük ve zayıf olması nadiren doğuştan olan yapısal gelişimle de ilgili olabilir.

Dış Dudak Estetiği Nasıl Yapılır ?

Dış Dudak Estetiği Nasıl Yapılır ?

Dış dudakları dolgunlaştırmak için vücudun diğer bölgelerinden alınan bir miktar yağ o bölgeye enjekte edilir. Enjekte edilecek olan yağlar, karın, kalça, basen gibi yağ fazlalığı olan herhangi bir yerden, liposuction işlemi uygulanarak alınır ve vajina dudaklarının içine yağ enjeksiyonu yöntemi ile doldurulur. İşlem yaklaşık 1 saat kadar sürer, lokal ya da genel anestezi altında yapılır.

AMELİYATSIZ DIŞ DUDAK ESTETİĞİ NASIL YAPILIR ?

Dış Dudak Estetiği Sonrası SüreçDış Dudak Estetiği Sonrası Süreç

Dış dudak estetiğinde ağrı düşük düzeydedir, hasta aynı gün normal hayatını sürdürebilecek şekilde muayenehaneden ayrılır. Operasyon sonrası dönemde cinsel organınızın temiz tutulması ve genel hijyen dışında özel bir bakım gerektirmez. İyileşme dönemi için gereken 15-20 günlük sürenin ardından cinsel hayata devam edilmesinde bir sakınca bulunmaz.

Ameliyatsız Dış Dudak EstetiğiAmeliyatsız Dış Dudak Estetiği

Genital bölgeleye bakıldığında dışarıdan görünen kısımda yer alan, büyük dudaklar veya dış dudaklar olarak adlandırılan bölgede ortaya çıkan estetik sorunlar ameliyatsız olarak yaklaşık 30 dakika süren radyofrekans teknolojisine sahip THERMI VA adı verilen cihaz marifetiyle yapılan uygulamayla giderilebilir.
THERMI VA bu bölgede yaydığı ısı ile dokuları tamemen vücudun kendi mekanizmasını çalıştırarak yeniler, toparlar ve dış dudakların gençlik yada doğum öncesi formuna kavuşmasını varsa doğuştan şekil bozukluklarının giderilmesini sağlar.

Dış Dudak Estetiğinden Beklenen SonuçlarDış Dudak Estetiğinden Beklenen Sonuçlar

Vajina dış dudak estetiği, sağlık riskleri açısından oldukça güvenli olup başarı oranı olarak oldukça yüksek memnuniyet düzeyine sahiptir. İster dolgu enjeksiyonu ister radyofrekans ile yapılan işlem sonucunda kadın cinsel organının bakıldığında dışardan görülen kısmı olan büyük dudaklarda şekil, asimetri, dolgunluk kaybı gibi estetik görünüm sorunlarını ortadan kaldırır, böylece hastanın özgüveni yerine gelir, cinsel ilişkide sırasında konsantrasyon bozukluğuna sebep veren faktörler ortadan kaldırıldığı için cinsel haz duygusu da artar.
Pantolon, bikini ve mayo gibi kıyafetlerde dışardan bile belli olabilecek düzeyde olan sorunları da ortadan kaldırarak bu kıyafetleri giyme serbestisi yaratır, böylece hastaya sosyal ortamlara rahatça katılma imkanı sağlar.

Makalenin Yazarı: Jin. Op. Dr. Korkut Arslan

S.S.S

Genital Estetik Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Genital bölge estetiği, vajinal yenileme olarak da adlandırılmaktadır. İç Dudak Estetiği (Labioplasti), Dış Dudak Estetiği (Vuvoplasti) , Vajina Beyazlatma, Vajina Daraltma gibi işlemler genital estetik işlemleri olarak adlandırılmaktadır.
Kadınların, genital sağlık alanında erkeklerden çok daha bilgili oldukları bilinmektedir. Genital estetik uygulamaları doğum yapmış ya da yapmamış herkesin yaşayabileceği vajinal kuruluk, tekrarlayan enfeksiyonlar, vajinanın geniş olması, vajinada meydana gelen renk değişimi, idrar kaçırma ,cinsel ilişki sırasında ağrı ve hissizlik sorunlarının çözümünde tedavi amaçlı yapılmaktadır. Ayrıca estetik kaygılardan dolayı da bu işlemler yapılmaktadır.
Genital estetik operasyonlardan en sık yapılan işlemler; iç dudak estetiği (Labioplasti), vajina daraltma (Vajinoplasti), genital gençleştirme ve beyazlatma uygulamalarıdır.
Teknolojinin ilerlemesi sayesinde lazer ve radyofrekans cihazları ile ameliyatsız genital estetik uygulamaları yapılabilmektedir. Ameliyatsız genital estetik uygulamalarında dikiş ve bıçak izi olmadığı için iyileşme süresi oldukça kısa olduğu gibi işlem süresi de kısadır.
Kadınlarda vajinanın gevşemesi ve eski sıkılığını kaybetmesiyle eşler arasında ilişki sırasında cinsel tatminsizlik ortaya çıkabilmektedir. Genişleyen vajina kanalı yalnızca erkekte değil, kadında da cinsel tatminsizlik ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Sonuç olarak eşlerin cinsel hayatında ilişkiden beklenilen hazzın alınması için önemli bir olgu olan vajina darlığını sağlayan operasyona Vajina Daraltma denir.
Sağlık kuruluşlarının herkese açık şekilde tedavi ücretlerini ilan etmesi yasalarla kısıtlandığı için web sitemizde tedavi ücretleri hakkında bilgi verememekteyiz. Web sitemizi inceledikten sonra bizimle iletişime geçerek tedavilerimiz ve fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
Kadın cinsel organına bakıldığında dışarıdan görülen bölgenin ismi dış dudaklardır. Büyük dudaklar olarak da adlandırılan bu bölgenin dolgunluğu, büyüklüğü ve şekli estetik açıdan göze ilk çarpan yerdir. Bazı kişilerde doğuştan şekil bozukluğu olabildiği gibi yaşın ilerlemesiyle birlikte de bir takım değişiklikler meydana gelmektedir. Labioplasti, dış dudaklardaki estetik problemleri ortadan kaldırır. Böylece kadının özgüveni ve cinsel ilişkiden aldığı haz artar. Bunların yanı sıra dudakların büyüklüğünden dolayı giyilemeyen kıyafetler özgürce giyilebilir. Labioplasti uygulamalarında başarı oranı oldukça yüksek olup güvenilirliği oldukça yüksek olan bir işlemdir.

YASAL UYARI

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre sunduğumuz hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.

Gizlilik İlkesi

BİZE ULAŞIN

Genital Estetik Hakkında Daha Fazla Bilgi Alın