Labioplasti

Labioplasti , kadınlarda cinsel organ girişindeki küçük dudaklar ile ilgili yapılan genital estetik ameliyata verilen isimdir. Günümüzde bir çok kadın küçük dudaklardaki sarkma veya asimetri şikayeti ile doktorlara başvurmaktadır. Sarkık olan bu dudaklar hem genital görüntünün kötü olmasından dolayı cinsel ve kişisel özgüven kaybına hem de enfeksiyon olasılığını arttırmasından dolayı sağlık sorunlarına sebep olmaktadır.Labioplasti , kadınlarda cinsel organ girişindeki küçük dudaklar ile ilgili yapılan genital estetik ameliyata verilen isimdir. Günümüzde bir çok kadın küçük dudaklardaki sarkma veya asimetri şikayeti ile doktorlara başvurmaktadır. Sarkık olan bu dudaklar hem genital görüntünün kötü olmasından dolayı cinsel ve kişisel özgüven kaybına hem de enfeksiyon olasılığını arttırmasından dolayı sağlık sorunlarına sebep olmaktadır.

İç dudaklar , klitorisin üst kısmından vajina girişinin altına kadar uzanan kıvrımlı yapıları oluşturur. İç dudakların dış dudaklardan biraz taşması doğal olarak kabul edilebilir. Ancak iç dudakların, dış dudaklardan sarkacak şekilde uzun, büyük veya asimetrik olması tıbben önemli bir sorun yaratmasa da estetik görüntüyü bozar hatta cinsel ilişki esnasında penisin itmesi ile ağrıya bile yol açabilir

Tüm bu nedenlerle ortaya çıkan tedavi ihtiyacı kozmetik amaçlı estetik cerrahi ile iç dudaklar normal boyutlarına indirilerek karşılanabilir. Labioplasti operasyonu daha önceden doğum yapmamış kişilerde de uygulanabilir. Hatta bakire kızlarda bile yapılması kızlık zarı açısından hiç bir problem yaratmayacaktır. Labioplasti ameliyatı, halk arasında iç dudak estetiği, küçük dudakların ufaltılması veya iç dudak ameliyatı gibi isimlerle de anılabilmektedir.

Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Labioplasti ameliyatı estetik cerrahi yöntemle lokal veya genel anestezi altında sonrasında dikiş alma sorunu yaşanmaması için kendiliğinden eriyen dikişler kullanılarak yapılmaktadır. Küçük dudaklarda şekil bozukluğu, sarkma veya asimetri sorunu doktor tarfından vajina yapısı ve dış genital görüntü incelenerek tespit edilir , hastaylada görüşerek ameliyat sonrası bu bölgenin nasıl bir form alacağına karar verilir. Bu aşamadan sonra kesiler yapılarak küçük dudaklarda ki fazlalıklar alınır istenilen form verildikten sonra dikişler yapılır.

Doktorlarımız labioplasti ameliyatında kesileri, daha az kanama olmasını ve ameliyattan sonra hastanın daha az ağrı ve rahatsızlık hissetmesini, özelliklede iyileşme sürecinin kısaltması gibi avantajlar sağladığından jinolojik Er-yag lazerle yapmayı tercih etmektedirler. Ayrıca teknolojinin gelişmesiyle birlikte tıpta etkin şekilde kullanılmaya başlanan radyofrekans cihazlarla (THERMI VA) iç dudaklarda ortaya çıkan şekil bozukluğu, sarkma veya asimetri sorunları kesisiz dikişsiz olarak ameliyatsız yöntemlerle de tedavi edilebilmektedir.

LABİOPLASTİ AMELİYATI NASIL YAPILIR ?

Labioplasti Ameliyatı Lazerle Yapılabilir Mi?

Labioplasti Ameliyatı Lazerle Yapılabilir Mi?

Labioplasti ameliyatında lazer kesilerin yapılmasında kullanılabilmektedir. Ameliyat esnasında gerekli kesilerin, lazer cihazla yapılması operasyon esnasında daha az kanamaya, operasyon sonrası hissedilen ağrı ve rahatsızlığın minimal düzeyde olmasına sebep olmaktadır. Ayrıca lazerle yapılan kesiler daha kaliteli olduğu için hem hastanın ameliyat sonrası iyileşme süreci kısalır hem de operasyondan beklenen başarı oranı da ciddi oranda arttırılmış olur. Bu sebeplerden dolayı son dönemlerde hem doktorlarımız ve hem de hastalarımız labioplasti ameliyatında lazeri tercih etmeye başlamıştır.

Ameliyatsız İç Dudak Estetiği Mümkün Mü ?Ameliyatsız İç Dudak Estetiği Mümkün Mü ?

Evet, radyofrekans teknolojisi marifetiyle kontrollü bir şekilde ısı ortaya çıkaran ve ortaya çıkardığı bu ısıyı termal kamera yardımıyla deri altına yine kontrollü bir şekilde uygulanmasını sağlayan THERMI VA adı FDA onaylı cihaz ile genital bölgede iç dudaklarda sarkma problemi ameliyatsız olarak gidermek münkündür. THERMI VA'nın özel başlığı yaydığı ısı enerjisi ile uygulandığı bölgeyi onarır, yeniler, canladırır ve böylece küçük dudakların toparlanmasını, şeklen istenilen formu almasını sağlar. Burada dikkat edilmesi gereken husus, radyofrekans teknolojisi ile yapılan bu tedavide sarkma probleminin giderilebileceği anca asimetri sorunu varsa bu sorunun ancak lazer veya cerrahi müdahale ile kesi yapılarak düzeltilebileceğidir.

Labioplasti Ameliyatı Sonrası SüreçLabioplasti Ameliyatı Sonrası Süreç

Öncelikle labioplasti operasyonu ile ilgili şunu bilmek gerekir ki bu ameliyat kızlık zarına zarar vermez, cinsel ilişkiye, orgazma, gebe kalmaya ve doğum yapmaya herhangi bir zararı veya engeli yoktur. Ayrıca idrar yapmaya olumsuz bir etkisi v.s de yoktur. Uzman ve tecrübeli bir jinekolog hekim tarafından yapılan labioplasti ameliyatında risk yok denecek kadar azdır.

Ameliyat sonrası yara iyileşmesi bir haftada tamamlanır, 3-4 hafta sonra cinsel ilişkiye girilebilir. Dıştan bakıldığında ameliyat izi fark edilmez. Labioplasti ameliyatından 2 gün sonra duş alınabilir. Labioplasti ameliyatının başarısı ve ameliyat sonrası süreçte sağlık sorunu yaşamamanız doktorunuzun tavsiyelerine riayet etmenize bağlıdır. Bu süreçte doktor tavsiyelerine riayet edildiği müddetçe herha herhangi bir sağlık sorunuyla karşılaşılmaz.

Labioplasti Öncesi Sonrası Labioplasti Öncesi Sonrası

Labioplasti ameliyatı sonuçlarını gösteren öncesi ve sonrası resimlerini araştıranlar için şunu belirtmek isteriz ki; 18 yaşından küçüklerin görebileceği veya yetişkin bir birey olsa dakarşılaştığı zaman rahatsız olabileceği kaygısıyla gerçek labioplasti öncesi sonrası resimlerine internet sitemizde yer vermiyoruz. Fakat sizlere faydalı olabilmesi açısından, yabancı kaynaklardan temin ettiğimiz labioplasti ameliyatı öncesi sonrası resimlerini dilerseniz email adresinize gönderebiliriz.

Labioplasti ameliyatına ait öncesi sonrası resimlerini email adresinize almak için aşağıda yer alan bölümde "Öncesi Sonrası" butonuna tıklayarak, sizden istenen bilgileri girmeniz ve bize göndermeniz yeterlidir. Bu şekilde ilgili resimler belirtmiş olduğunuz eposta adresine gönderilecektir. Bu görselleri dilerseniz bizimle whats app'tan iletişime geçerek te edinebilirsiniz.

Makalenin Yazarı: Jin. Op. Dr. Korkut Arslan

S.S.S

Genital Estetik Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Genital bölge estetiği, vajinal yenileme olarak da adlandırılmaktadır. İç Dudak Estetiği (Labioplasti), Dış Dudak Estetiği (Vuvoplasti) , Vajina Beyazlatma, Vajina Daraltma gibi işlemler genital estetik işlemleri olarak adlandırılmaktadır.
Kadınların, genital sağlık alanında erkeklerden çok daha bilgili oldukları bilinmektedir. Genital estetik uygulamaları doğum yapmış ya da yapmamış herkesin yaşayabileceği vajinal kuruluk, tekrarlayan enfeksiyonlar, vajinanın geniş olması, vajinada meydana gelen renk değişimi, idrar kaçırma ,cinsel ilişki sırasında ağrı ve hissizlik sorunlarının çözümünde tedavi amaçlı yapılmaktadır. Ayrıca estetik kaygılardan dolayı da bu işlemler yapılmaktadır.
Genital estetik operasyonlardan en sık yapılan işlemler; iç dudak estetiği (Labioplasti), vajina daraltma (Vajinoplasti), genital gençleştirme ve beyazlatma uygulamalarıdır.
Teknolojinin ilerlemesi sayesinde lazer ve radyofrekans cihazları ile ameliyatsız genital estetik uygulamaları yapılabilmektedir. Ameliyatsız genital estetik uygulamalarında dikiş ve bıçak izi olmadığı için iyileşme süresi oldukça kısa olduğu gibi işlem süresi de kısadır.
Kadınlarda vajinanın gevşemesi ve eski sıkılığını kaybetmesiyle eşler arasında ilişki sırasında cinsel tatminsizlik ortaya çıkabilmektedir. Genişleyen vajina kanalı yalnızca erkekte değil, kadında da cinsel tatminsizlik ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Sonuç olarak eşlerin cinsel hayatında ilişkiden beklenilen hazzın alınması için önemli bir olgu olan vajina darlığını sağlayan operasyona Vajina Daraltma denir.
Sağlık kuruluşlarının herkese açık şekilde tedavi ücretlerini ilan etmesi yasalarla kısıtlandığı için web sitemizde tedavi ücretleri hakkında bilgi verememekteyiz. Web sitemizi inceledikten sonra bizimle iletişime geçerek tedavilerimiz ve fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
Kadın cinsel organına bakıldığında dışarıdan görülen bölgenin ismi dış dudaklardır. Büyük dudaklar olarak da adlandırılan bu bölgenin dolgunluğu, büyüklüğü ve şekli estetik açıdan göze ilk çarpan yerdir. Bazı kişilerde doğuştan şekil bozukluğu olabildiği gibi yaşın ilerlemesiyle birlikte de bir takım değişiklikler meydana gelmektedir. Labioplasti, dış dudaklardaki estetik problemleri ortadan kaldırır. Böylece kadının özgüveni ve cinsel ilişkiden aldığı haz artar. Bunların yanı sıra dudakların büyüklüğünden dolayı giyilemeyen kıyafetler özgürce giyilebilir. Labioplasti uygulamalarında başarı oranı oldukça yüksek olup güvenilirliği oldukça yüksek olan bir işlemdir.

YASAL UYARI

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre sunduğumuz hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.

Gizlilik İlkesi

BİZE ULAŞIN

Genital Estetik Hakkında Daha Fazla Bilgi Alın