Bizi Ziyaret Edin
Bakırköy / İstanbul
İletişim
0533 571 90 19
E-Mail
burcukarslan@gmail.com
Çalışma Saatleri
Pzt - Cum: 8:30-18:00/Cmt: 9:30-17:00

Genital Estetik Cinsel Hayatı Etkiler mi?

Genital estetik operasyonları cinsel hayatı etkiler mi ?  Genital estetik sonrası iyileşme süreci hakkında merak edilenler

Kadınlarda, bazı nedenlerden ötürü genital bölgelerde gerek doğuştan gerekse de sonradan oluşan deformasyonlar ve şekil bozuklukları gibi durumlar olabiliyor. Labia denilen vajinal iç dudakların büyüklüğü, şekli, rengi kişiden kişiye değişim gösterir. Bu durum birçok kadın adına sorun olmamasına rağmen, bazı kadınlarımız için görüntü itibariyle hem kendi adına hem de karşı cins adına olumsuz bir görüntü yarattığını düşünülüyor. Bu görüntüden rahatsız olanlar ise psikolojik sorunlar yaşanılıyor.

Labia Sarkması Sağlık Problemi mi?

Labia, yani iç dudakların doğum esnasında zorlanması ve sarkması ile ya da doğuştan gelen boyut farklılığı ile dış dudakların üstüne çıkan bir görüntüsü insan sağlığı yönünden hiç bir problem yaratmaz. Ancak psikolojik anlamda bu durumdan rahatsızlık duyan kadınların, cinsel yaşantıları içerisinde öz güven kayıpları nedeniyle direk olarak olmasa da dolaylı yönden olumsuz etkilenme söz konusu olmaktadır.

Genital Estetik Bozuklukları Giderilir mi?

Estetik cerrahisinin ilerlemesi ve teknolojik yapıların dâhil olması ile beraber her alanda olduğu gibi genital anlamda da estetik yönden labia sarkmaları ve benzeri vajinal deformasyonlar basit operasyonlar ile giderilebiliniyor. Labia sarkması sonucu, öz güven kayıpları ile cinsel hayatları olumsuzlaşan kadınların geçirebileceği yaklaşık 1 saat süren estetik ameliyat ile bu sarkmalar giderilerek, kendi kendine eriyen dikişler ile tekrar bir dikiş alma operasyonuna maruz kalmadan cinsel hayatlarındaki özgüvene kavuşabiliyor

Estetik Operasyon Sonrası İyileşme Süreci

Gerçekleştirilen genital estetik sonrasında çok kısa bir süre sonrasında kadınlar sağlıklı bir şekilde cinsel hayatlarına devam edebiliyor. Operasyon dâhilinde dikişlerin kendi kendine erimesi ve de estetik dikiş sayesinde hiç bir müdahale izi bulunmaması nedeniyle de öz güvenlerini yeniden kazanan kadınlar, ameliyattan 1 hafta sonrasında tamamen iyileşmiş olarak hayatlarına devam ediyorlar.